Reklama

Aktuality


Strana:1..56789[10]111213..24
UFFO Trutnov 25.4.2013

ZRUŠENO

... Šeříkovka

Koncert v plzeňském KD Šeříkovka 19.4.2013 je pořadatelem ZRUŠEN. Jedná se o náhradním termínu někdy na podzim letošního roku, kdy bude koncert součástí dokumentárního filmu režisérky Jitky Němcové: ZUZANA MICHNOVÁ - Jsem slavná tak akorát. Tak tedy přátelé, kteří jste chtěli vyrazit do plzeňské "Šeříkovky"... vydržte. Těšíme se na Vás.

Huráááááááááá...

... na koncerty

Přátelé a kamarádi...
Chystáme se na další koncerty se Zuzanou Michnovou a Oskarem Petrem. Ty nejbližší již ťukají na dveře některých kulturních zařízení po celé republice.
10.4. pražské Salesiánské divadlo
20.4. Chomutov - Hřebíkárna


... a další najdete v sekci "KONCERTY"

První tři...

...lednové koncerty

V Mostě jsou dvě divadla. Jedno velké a jedno malé. To malé se jmenuje Divadlo Rozmanitostí a několikrát jsem v něm byl v minulosti s mými dětmi na pohádce. Po pár letech jsem se do tohoto divadla vrátil… bez dětí a místo místa v hledišti jsem stál na jevišti s kapelou Petr Kalandra Memory Band. Společně s námi vystoupila 23.1. mostecká skupina Genius Loci, ve které hraje (kromě ostatních, které neznám tak dokonale) Ríša Řeřicha a taky Roman Pašek a zpívá Sandra Kovalíková. O tom, jaký byl náš koncert by měl asi napsat někdo jiný, protože mně se zmocnily nějaké křeče vycházející z ledvin a já jsem koncert jen tak tak ustál, uhrál a uzpíval. Před závěrečnou písničkou se mi udělalo lépe… pozdě, ale přece. (skvělé fotky z koncertu nafotil Jaroslav Haušild a prohlédnout si je můžete na Facebookových stránkách naší kapely)

Najít v Ústí nad Labem Moto Klub Garáž není tak jednoduché jak by se mohlo zdát. Když jsme tam jeli hrát 19.ledna, chvilku nám trvalo zorientovat se v bývalém továrním komplexu. Tím pádem nebylo divu, že Igorovi to trvalo skoro hodinu. V klubu hřála kamna a lidské teplo vlídné obsluhy. Některé součásti zvukové aparatury přivezl Péťa Samek a s ním přijelo i pár našich společných kamarádů. Hrálo se nám fajn, ale mohlo se zastavit víc lidí na kus muziky a na porci skvělého guláše (nebo na porci muziky a kus guláše). Jednu písničku si s námi úžasně zazpívala Jana Kotková (Blue Rocket).

Když napíšu, že jsme hráli v paláci, tak to neznamená, že si nás pozval arabský naftový šejk. Stejně tak když napíšu Akropolis, neznamená to hraní v Athénách. Ale když si to dáte dohromady (nemyslím tím naftový šejk v Athénách), tak získáte název palác Akropolis, název skvělého pražského hudebního stánku, kde už jsme několikrát hráli s Oskarem a Zuzanou. První letošní koncert (16.1.) jsme si všichni na pódiu užívali spolu s plným sálem a v polovině koncertu uvedla režisérka Jitka Němcová upoutávku na připravovaný film o Zuzaně. Během promítání klipu se ze sálu ozývaly salvy smíchu. Po koncertě jsme chvilku poseděli, ale nikterak dlouho, protože opět někteří z nás museli druhý den do zaměstnání.

PF 2013

Přátelé, kamarádi, fanoušci ... zkrátka všichni... Každý rok jsou si novoroční přání hodně podobná a za ta léta, co je říkáme, píšeme a slýcháme už v nich bylo asi obsaženo vše podstatné a důležité, ať už jde o lásku, o zdraví, o pohodu, o bohatství a v případě muzikantů i o muziku, o tóny, o ladění atd. Vzpomeňte si tedy na všechna ta přání a poskládejte si z nich v duchu to, co by se Vám nejlépe hodilo do příštího roku. Mějte se všichni moc fajn, nejen příští rok, ale pořád. Děkujeme že o nás máte zájem a že máme muziku pořád pro koho hrát. Těšíme se na Vás v roce 2013!

Pár vět...

... koncem roku

Předzvěstí koncertů příštího roku se Zuzanou a Oskarem se stalo vystoupení 17.10. v Českých Budějovicích v SC Metropol a 31.10. v pardubickém KD Hronovická. Oba koncerty jsme odehráli před zaplněnými sály. Všichni jsme si to náramně užívali… my na pódiu a také diváci. O předzvěsti koncertů 2013 píšu záměrně, protože už teď se začíná plnit kapelní kalendář koncerty jak se Zuzanou a Oskarem, tak i samotné kapely PKMB. Navíc na jaře příštího roku by měl do kin přijít celovečerní dokumentární film o Zuzaně a součástí některých premiér by měl být i nějaký ten koncert. To vše se zatím připravuje a pokud budete sledovat naše stránky (případně stránky Marsyasu), bude vše důležité vědět včas.

Po delší době jsme si zahráli 9.11. v našem oblíbeném brněnském klubu „U kouřícího králíka“. Bylo to moc, nejen hraní, ale také následné posezení a povídání s kamarády... zkrátka fajn a škoda, že jsme museli domů …vůbec se nám nechtělo.

Také mostecký rokáč V+V Rock Bar jsme navštívili 24.11. po delší době. Interiér doznal značných změn a ku prospěchu nejen diváků, ale i muzikantů. Zvětšilo se pódium a tak mají hudebníci o něco více volnosti pohybu. Zmenšením baru sice dochází o přestávkách k drobné tlačenici o pivo a kořalku, ale prostor před pódiem se díky tomu zvětšil a posluchači si tak můžou daleko lépe užívat hudební výkony svých oblíbenců. Večer nepatřil jen nám, ale po nás nastoupila mostecká skupina Hardox (i když se na pódiu střídali různí hudebníci), která zahrála hity všech možných beatových a rockových kapel. Byl to velice příjemný Jam Session.

Poslední koncert letošního roku jsme odehráli 7.12. v pražském Blues Sklepě. Bohužel bez Igora, který musel řešit 1000 km vzdálený problém. A tak ten večer došlo i na skupinu TRUET a také na Zmrzlináře a Zmrzlináře. Míra po čase opět zjišťoval, kdo to měl do klubu nejdál…akorát si nepamatuju, jestli to bylo Švédsko, nebo něco jiného.

PKMB se Zuzanou a Oskarem...

... v Pardubicích

Pravděpodobně letošní poslední koncert se Zuzanou, Oskarem a Jirkou Charyparem se již ve středu 31.10. uskuteční v pardubickém KD Hronovická. Koncert začíná v 19 hodin. Zastavte se. Rádi Vás uvidíme.

PKMB se Zuzanou a Oskarem...

...v Českých Budějovicích

Ve středu 17.10.2012 zahrajeme se Zuzanou a Oskarem v českobudějovickém SC Metropol od 19:00 hodin. Proto přátelé.... Vy, kteří to máte do Českých Budjovic blízko, nebo i o něco dále, nenechte si tento koncert ujít. Těšíme se na Vás.

Ranč, kino…

…komín a sklo

Teplická skupina Blue Rocket si nás pozvala na několik koncertů jako sparing partnera. První společný koncert se ranči v Málkově u Berouna. Kromě nás s Oskarem Petrem byla k vidění kapela Pavel Houfek Band, Petr Kadleček a kytarista Josef Svoboda. Trochu jsme měl pocit, že muzikanti byli v přesile nad diváky, ale to se někdy stává. Ranč je super a nedávno jsme s Lindou zjistili při čučení na TV, že se tady natáčel videoklip k písničce Sen od Lucie. V restauraci byl boží teplý buřt-guláš a číšník… tam taky byl.

Další společný koncert se uskutečnil v Bílině 8.9. u příležitosti Dne horníků. Hrálo se na letňáku, ale trochu jsme nostalgicky vzpomínali na scénu na Kafáči, kde jsou koncerty komornější. Přišlo se podívat i pár známých. Po koncertě jsme museli rychle zabalit, naložit a frčet na další koncert do Prahy.

V Praze se dají najít i zákoutí plné klidu a pohody. Jedním z takových míst je Toulcův dvůr, kde se pořádají koncerty a festivaly. Třeba takový folkový festival FOLKomín na kterém jsme si zahráli. Lidi, zvuk a všechno bylo fajn. Po koncertě jsme poseděli s personálem průhonického ústavu, který se stará o pacienty s Alzheimerem a dozvěděli jsme se spoustu užitečných informací, například to, že touto nemocí jsou častěji postiženi chytří lidé. Mírovi se nedařilo kouzlit a tak obětoval sázku a raději to vzdal. Místo toho hrál na kytaru (tradičně nechyběla písnička Hotely) a spřátelil se s mislivcem. Igor byl obdivován a obletován.

V sobotu 15.9. jsme jeli hrát do Železného Brodu, kde se konaly městské slavnosti sklářského řemesla s názvem Skleněné městečko. Cestou jsme hráli hru „Chcete být milionářem“ a zjistili jsme například při kolika stupních se vaří voda, kdy skončila 2.světová válka, že 5 × 6 = 32 a další užitečné informace.. Taky jsme pochopili, že někdo se vzdaluje a někdo přibližuje ústavní léčbě v Průhonicích (viz odstavec výše). Asi 12 km před cílem začal v autě Jíra otravovat, že potřebuje strašně moc čůrat. Péťa ignoroval jeho zprvu klidné žádosti o zastavení a později ignoroval i hlasité projevy našeho bubeníka. Ten kromě hulákání mocně cloumal s mojí sedačkou (ač jsem za nic nemohl) a to tak, že později vypadla ze šroubů. Koncert probíhal tradičně normálně. Po nás nastoupila na pódium skupina Vltava, vystál jsem si frontu na uzená žebra, vyfotili jsme se a Míra nám rozdal upomínkové předměty. V Bílině jsme se cestou domů zastavili na večeři u našeho kamaráda Marcela v restauraci Corbeta, a protože byla prohibice, pili jsme pivo, Kofolu a „čaj“.
Strana:1..56789[10]111213..24
Vyrobil Alkalis (c) 2007