Reklama

Aktuality


Novinky...

... co se dělo do konce roku.

Děčínský koncert v Palermu už je dost dlouho za námi a tady se neobjevila ani čárka o tom, co dalšího se v kapele dělo do konce roku.
Hned druhý den po úžasném koncertě v DC jsme hráli v mosteckém V+V Rock Baru. Lidí bylo přiměřeně a nálada jak v kapele, tak mezi diváky byla skvělá. Tradičně jsme opouštěli rokáč v brzských ranních hodinách.
V pátek 21.12. si nás pozvala teplická skupina Blue Rocket na svůj vánoční koncert. V divadlením baru Maskaron bylo útulno. Míra dostal od naší kapely novou koncertní židličku aby se nemusel vláčet se starou. Po našem vystoupení jsme si skočili na jídlo, a protože to kuchařům docela dlouho trvalo, neslyšeli jsme s Blue Rocket ani tón. Poslední letošní koncert se odehrál v pražském klubu Blues Sklep. Hráli jsme v akustické verzi, protože P.H.Batěk měl již dlouho na tento den naplánovaný koncert se svojí další skupinou - The Doors revival. Kromě Ampéra, který byl velmi nastydlý si všichni tento koncert užívali. Míra dokonce zkoušel komunikovat v angličtině. Ovšem ta paní asi dost dobře anglicky neuměla, protože Mírovi vůbec nerozuměla.

Fotky z Teplic nám poskytl Mike Vojnar
a z Blues Sklepa Zdeněk Zapletal, jehož další fotky můžete najít ZDE.

PF 2008

Ať je váš nový rok skvělý jako náš blues-rock

Palermo

...následující článek jsme převzali ze stránek Noty děčínska

Petr Kalandra Memory Band - jedinečná atmosféra.
napsal Jira, fotil Ivan Staněk

Skupina Vomiště, která pravidelně pořádá své koncerty v Palermu a zve různé hosty, si tentokrát přizvala kapelu, která v prostředí klubu vyvolala tu pravou "klubovou" atmosféru.

Skvělé živé podání Kalandrovských pecek s rytmem, nasazením, ale pohodou, bylo potvrzeno výbornou kvalitou jednotlivých muzikantů, kterým bezesporu vévodil bluesově foukačkový čarodej Igor Šikula. Celý večer prováděl lídr kapely Míra Kužela, který do posledního dechu sváděl děčínské k mejdanu. Jak už to ale u "našich" bývá zvykem, nedali se, chtěli prostě ráno do práce. Ale ještě jednou, tak svělé podání muziky s výborně vyvolanou atmosférou se v Palermu už dlouho nekonalo. Věřte vy všichni, co jste seděli s ovladači od televizorů v klíně, přišli jste o hodně. Tak vám třeba.

Celé to klubové pojetí doplňovalo pozvolné pítí drinků a tábakový kouř mezi reflektory, což určitě jenom umocnilo tento úžasný styl. Jedinou tečkou na kráse byl jenom fakt, že tentokrát bylo v mistmosti nakouřeno až moc, což potvrdil i můj synek po příchodu domů slovy: "Tatínku, páchneš jak čert!" .......

Možná to chtělo jenom jiný tabák :) tak příště.

Čtvrtek 13.12.2007 Palermo
Noty děčínska
Míra:
...no vidíte kluci! Ampér:
... tak teda jo!

Co se dělo ...

...aneb v maxi kostce

Rozbíhá se nám nová verze stránek a my Vám dlužíme několik slov o tom co se dělo celou tu dobu, kdy jsme staré stránky nemohli aktualizovat.

O tom, že 30.června bylo na "Kačeří" veselo nemusíte vůbec pochybovat. To dosvědčuje i instruktážní video o dojení, které jste mohli shlédnout.
Začátkem července jsme absolvovali soukromou akci v obci Tisá. Jednalo se o svatbu a kromě nás hrála také teplická skupina Blue Rocket, a o týden později jsme hráli v pražském klubu Blues Sklep.
Zajímavou akcí, kterou jsme absolvovali 8.srpna v akustické verzi (bez bicích), bylo vystoupení v letním dětském táboře "Krušnohor" nedaleko obce Strážiště. Doslechl jsem se, že se vystoupení natolik líbilo, že na příští rok se uvažuje o pozvání hned na 2 táborové běhy.
Takzvaný "troják" ... neboli troj koncert jsme si užili 25.srpna. Začalo to "Labským létem" v amfíku v Ústí nad Labem, pokračovali jsme v Kadani na Císařském dni a poslední koncert jsme hráli v Chodové Plané. Tam po nás hrál Radim Hladík se svým omlazeným Blue Efektem a i jeho koncert jsme si náležitě užívali.
Další soukromou akci a opět v akustik podání jsme si odehráli poslední srpnový den v Mostě "U Ducha". A hned následující den jsme s kapelou cestovali do Ostašova (okr.Třebíč). A opět soukromá akce ... oslava autoservisu. Společně s námi zahrála skupina Tom Bowling Blues Band a The Doors Revival (End Of Colours).
7.září jsme jeli bez bicích do pelhřimovského klubu Tygřík. Po třech hodinách spánku jsme frčeli do Krupky (u Teplic), kde jsme na Mariánských slavnostech hráli v kompletní sestavě a jen co jsme dohráli, jeli jsme do Českých Budějovic, do klubu Highway 61 a opět v akustik složení.
Koncem září, konkrétně 27.9. jsme hráli v plzeňském House Of Blues. Jako hosta jsme si pozvali třebíčskou super kapelu Tom Bowling Blues Band.
No a poslední odehranou akcí byl 13.10 pražský Blues Sklep. Tam jsme dohodli další hraní a to na 28.12. Bohužel bubeník Petr už na ten den má jinou akci a majitel Blues sklepa nemá jiný volný termín a tak jsme se dohodli na koncertě bez bicích.

Pro pořadatele

V sekci "MEDIA" našich stránek je položka "Pro pořadatele", kde jsou k nahlédnutí a hlavně ke stažení zvukové požadavky skupiny, Play List, plakáty velikosti A4 (ve formátech JPG a Corel v.8), logo skupiny (ve formátu JPG a GIF) a reklamní předměty k zakoupení (prozatím pouze triko s potiskem). Drobné úpravy plakátů jsou povoleny. V případě upřesnění zvukových požadavků, úpravy plakátů, nebo objednání reklamních předmětů nás prosím kontaktujte (kontakty).

Sháníme originální nahrávky

Neleží Vám doma amatérská nahrávka koncertu Petra Kalandry?

Vážení návštěvníci těchto stránek a příznivci písniček Petra Kalandry a naší skupiny, dovolujeme si Vás oslovit s následující prosbou. Pokud máte doma nějakou originální živou (live) nahrávku Petra Kalandry sólově, s Marsyasem, A.S.P.M., nebo s Blues Sessionem, zavolejte nám nebo napište. Rádi bychom od vás tyto nahrávky získali a tím rozšířili náš repertoár o skladby, které nikde oficiálně nevyšly. Kvalita nahrávek pro nás není zas až tak rozhodující jako spíše obsah. Předem děkujeme za případnou spolupráci, která naąe hraní posune zase o kousek blíže k Vám.

Spuštěny nové stránky

1.10.2007

Tak a je to tu
Vyrobil Alkalis (c) 2007